Kayseri Estetik Cerrahi Estetik Cerrahi Randevu Kayseri Estetik Cerrahi Telefon

Estetik burun ameliyatları burunun şeklini ve yapısını düzelten ameliyatlardır. Kişinin yüzüne uygun bir burun için yüz ve burun incelenir. Burun ve yüzde hastayı rahatsız eden hastanın fark ettiği ve fark edemediği bozukluklar tespit edilir. Burun kemeri çıkarılabilir burun küçültülebilir ve burun ucu kaldırılabilir bazen de zayıf olan yerler desteklenerek büyültülebilir. Küçük bir alt çene var ise burun her zaman büyük görünecektir. Bu durumda alt çeneye de müdahale etmek gerekebilir.

Estetik burun ameliyatlarında eş zamanlı olarak solunum güçlüğüne neden olan problemlerde tespit edilip düzeltilebilir. Hastaya estetik ve fonksiyonel burun ameliyatları aynı anda yapılabilir. Hastadaki burun eğriliği konka hipertrofisi gibi fonksiyonel bozukluklarda düzeltilebilir. Hastalar hem daha güzel görünmek hem de daha iyi nefes almak istemektedirler.

Hastaya istediği burun şekline ve tespit edilen bozukluklara göre nasıl bir ameliyat yapılacağı anlatılır. Ameliyat öncesinde hasta isterse ya da nasıl bir burun istediği konusunda kararsız ise bilgisayar ortamında iki boyutlu olarak fotoğraf üzerinde düzeltme işlemi yapılır. Ancak bu işlemi hastayı anlamak için ya da hastanın anormal isteklerinin nasıl görünebileceğini anlatmak için kullanmayı tercih ediyorum. Fotoğrafta yapılan değişiklerin hastaları farklı bir beklentiye sokmaması gerektiğini de belirtmek gerekir.

Ameliyatlar küçük düzeltme işlemleri dışında genel anestezi ile yapılmaktadır ve hasta 1 gün hastane de kalmaktadır. Ertesi gün hasta bir aksilik olmaz ise taburcu edilir. Bir hafta hastanın istirahat ermesi istenir. Birinci haftada hastanın alçısı ve silikon tamponları çıkarılır. Hastanın yüzündeki şişlikler ve morluklar 15 gün için de geçecektir.

Burun estetiği ameliyatlarından sonra hastaların yüzündeki değişim bazen belirgin bir değişim yaratmaktadır. Hastanın buna kendisini hazırlaması gerekir. Estetik ameliyatları daha çok mutlu olan insanlar daha mutlu olmak için yaptırdığında sonuçları daha iyi olmaktadır. Beklentisi yüksek, mutsuz ameliyatla hayatında birçok değişiklik olacağını düşünen hastalarda ise iyi bir burun ameliyatı bile hastada hayal kırıklığı yaratacaktır.

Daha önce operasyon geçirmiş olan hastalarda da revizyon yani düzeltme ameliyatları yapılmaktadır. Hasta ve cerrah için daha zor ameliyatlardır. Hastanın kulağından veya kaburgasından kıkırdak greft alınması gerekebilir. Hastanın beklentisi daha düşük olmalıdır.

Ameliyat sonrası hastalarda burun kanaması, iltihap gibi komplikasyonlar her ameliyatta olduğu gibi görülebilir. Doktorunuzun ameliyat sonrası önerilerine uyulması ve ilaçların düzenli kullanılması bu riskleri azaltacaktır. Ameliyat sonrasında burundan sızıntı şeklinde kanama olacaktır. Ancak kırmızı ve parlak kanama oluyorsa doktorunuzu arayıp önerilerine uymanız gerekir. Ameliyat sonrasında dikkat edeceğiniz konularla ilgili olarak hastalara bakım kılavuzu verilmektedir.

Kayseri Estetik Cerrahi

Op. Dr. İsmail Aksu

Plastik, Rekonstrüktif ve
Estetik Cerrahi Uzmanı

ÖZGEMİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Muayenehane & İletişim

  • Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv.
    Başyazıcıoğlu apt 105, Melikgazi, KAYSERİ
  • 0352 235 4466
  • 0533 163 8410
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.