Kayseri Estetik Cerrahi Estetik Cerrahi Randevu Kayseri Estetik Cerrahi Telefon

Gözler kalbin aynasıdır aynı zamanda insan yüzünde genç ve mutlu bir görünümünde sırrıdır. İnsanın yaşlı gösteren ve en fazla dikkat çeken yeridir. Şiş ve kirpikler üzerine sarkmış olan üst göz kapakları ve şiş, sarkık alt tarafta çukurlanmış alt göz kapakları yaşlı ve yorgun bir görünüme neden olacakıdır. Göz kapağı kenarlarının aşağı bakması ve düşük kaş yapısı da hüzünlü ve yorgun bir görünüme neden olur. Aynaya bakınca mutsuz e hüzünlü bir yüz ifadesi sabah neşenizi bile kaçırabilir.

BU durum göz kapağı estetiği ve kaş için yapılacak kaş kaldırma veya Botoks uygulaması ile düzeltilebilir. Ameliyatta sarkık olan deri fazlası ve eşlik eden kas dokusu çıkarılır. Torbalanmaya neden olan yağ dokularının fazlası alınır. Ameliyat lokal anestezi ile rahatlıkla yapılır. İhtiyaç duyulması halinde göz kenarının yeri yukarıya doğru alınarak daha diri bir görüntü elde edilir. Alt göz kapağının yanakla birleştiği bölgede çukurluk olması durumunda ise dolgu yapmak gerekir. Bunun için yağ veya hyaluronik asit dolgularının kullanılması uygun olacaktır.

Kaşların şekillendirilmesi de göz gölgesi için önemlidir kaşlarda uygun konumuna Botoks kaş asma ya da şakak germe ameliyatı ile düzeltilebilir.

Göz kapakları vücudumuzda derinin en ince olduğu bölgedir. Bu nedenle şişme ve morarma bu ameliyatlardan sonra sık görülür ve belirgindir. Ameliyattan sonra 2-3 yastıkla yatılması ve çokça istirahat edilmesi daha hızlı bir düzelme sağlayacaktır. Üst göz kapaklarında izler göz kıvrımında olacaktır. Günlük hayatta fazla belli olmaz. Alt göz kapağında ise izler 1 ay kadar belirgin olabilir ancak zamanla düzelecektir. En geç birinci haftada dikişleriniz alınır.

Göz kapaklarında enfeksiyon ve kanama komplikasyonu görülebilir. Kanama müdahale edilmesi gerekebilir. Nadir olarak göz torbalarına müdahale edilen hastalarda bu bölgede kanama olması göz sinirine bası yaparak kanama kaybına neden olabilir. Nadir olarak görülür ancak tıp literatüründe bildirilmiş vakalar bulunmaktadır. Alt göz kapağı ameliyatlarında göz kapağı sarkması görülebilir bu durum ek girişimlerle düzeltilir.

Kayseri Estetik Cerrahi

Op. Dr. İsmail Aksu

Plastik, Rekonstrüktif ve
Estetik Cerrahi Uzmanı

ÖZGEMİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Muayenehane & İletişim

  • Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv.
    Başyazıcıoğlu apt 105, Melikgazi, KAYSERİ
  • 0352 235 4466
  • 0533 163 8410
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.