Kayseri Estetik Cerrahi Estetik Cerrahi Randevu Kayseri Estetik Cerrahi Telefon

Hastaların bir diğer vücutta şekil problemi de kalçalarıdır. Bazen kalçalarda ve üst kısımda bel hizasında fazlalıklar olabilmektedir. Bazı hastalarda kalçada aşağıya sarkmalar oluşmaktadır. Hastaların bir kısmında ise kalçanın üst bölgesinde zayıflık çökük bir görüntü olabilmektedir.

Kalça bölgesinden rahatsız olan hastalar, genellikle dışa bombeli yuvarlak ve çıkıntılı kalçaları olsun istemektedirler. Özellikle Latin Amerika ülkelerinde fazla miktarda uygulanan ameliyatlardır. Bunun için asma teknikleri geliştirilmiştir ancak dikişlerin zamanla gevşemesi ile zamanla eski görüntüsüne dönebilmektedir.

Bunlardan en basiti, askı dikişleriyle yapılandır. Ancak bu yöntem kısa sürede dikişler gevşediği için kalıcı bir metod sayılamaz. Diğer bir yöntem ise kalça silikonu yerleştirilerek yapılan kalça estetiğidir. Uygun olan bölgeye silikon protez kalıcı olarak yerleştirilir. Kalçaların birleşme yerinden yapılan kesi ile yerleştirilmektedir. Silikon oturma bölgesinin üstüne yerleştirilir. Diğer bir teknik ise yağ dolgusu ile kalçanın büyütülmesi ve şekillendirilmesidir. Fazla yağ dokusu olan karın basen bölgelerinden alınana yağ doluları kalçada zayıf olan bölgelere enjekte edilir. Bu tekniğin dezavantajı ise yağların erimesidir o nedenle ilk başta fazla yapılmaktadır ve tekrarlayan uygulamalar gerekmektedir.. Silikon istemeyen ancak zayıf olan yağ dokusu yeterli olmayan hastalarda da kalça estetiği için vücut dolgu ürünleri kullanılabilir. Kalıcı dolgu ürünlerinin yanında uzun etkili hyaluronik asit dolgularda bu işlem için kullanılabilir. Yüzde kullanılanlara göre daha uzun, 4-8 yıl kadar etkili olabilmektedir.

Kayseri Estetik Cerrahi

Op. Dr. İsmail Aksu

Plastik, Rekonstrüktif ve
Estetik Cerrahi Uzmanı

ÖZGEMİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Muayenehane & İletişim

  • Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv.
    Başyazıcıoğlu apt 105, Melikgazi, KAYSERİ
  • 0352 235 4466
  • 0533 163 8410
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.