Kayseri Estetik Cerrahi Estetik Cerrahi Randevu Kayseri Estetik Cerrahi Telefon

Kilolu insanların gerek diyet ve sporla gerekse yapılan kelepçe ve mide küçültme ameliyatı sonrasında aşırı kilo kaybı sonrasında bir balon gibi şişmiş olan deri ve deri altı dokularda sarkmalar oluşmaktadır. Kol iç bölge, karın, sırt, bel ve uyluk iç bölgelerinde belirgin deri sarkmaları görülmektedir.

Hastaların vücutlarını toparlamak için vücut germe ameliyatlarını uygulamak gerekir. Hastada fazla olan cilt ve cilt altı dokuların toparlanıp sıkılaştırılması gerekmektedir. Bu amaçla karın germe, kol germe uyluk germe ve sırt germe ameliyatları tek veya kombine olarak uygulanabilir. Bu ameliyatta amaç daha düzgün görünen vücut konturu elde etmektir.

İşlem öncesinde kilo verme bitmiş, istikrarlı ve ideal vücut kilonuza erişmiş olmanız gerekir. Erken dönemde yapılması devam eden kilo kaybına bağlı olarak sarkmaların yeniden ortaya çıkmasına neden olabilir.

Ameliyat öncesinde hastanın tetkikleri yapılır. Ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır. Kollarda ve uyluklarda kesiler iç kısımlardan yapılarak ameliyat izlerinin zor fark edilmesi amaçlanır. Karın ameliyatı ve bel bölgesi ameliyatı ise iç çamaşır ile kapatılacak şekilde yapılır. Sırt germe ameliyatında ise kesi izlerinin sutyen hizasında olması amaçlanır ve gizlenmeye çalışılır.

Uzun yara izlerinin olduğu ameliyatlardır hastanın öncesinde sigarayı bırakması ve yaraları iyileşene kadar içmemesi önerilir. Ameliyattan sonra enfeksiyon kanama ve ileri dönemlerde dikiş hatlarında ayrılma görülebilir. Hastalarda yara bazen yara iyileşmesinden kaynaklanan hipertrofik skar ve keloid gelişimi gözlenebilir. Sarkık bir vücuda göre yara izlerinin olmasını kabul etmek daha güzel vücut hatlarına sahip olmak insanları psikolojik ve sosyal açıdan rahatlatmaktadır.

Kayseri Estetik Cerrahi

Op. Dr. İsmail Aksu

Plastik, Rekonstrüktif ve
Estetik Cerrahi Uzmanı

ÖZGEMİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Muayenehane & İletişim

  • Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv.
    Başyazıcıoğlu apt 105, Melikgazi, KAYSERİ
  • 0352 235 4466
  • 0533 163 8410
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.