Kayseri Estetik Cerrahi Estetik Cerrahi Randevu Kayseri Estetik Cerrahi Telefon

Yağ dokuları vücudumuzda cilt altında her zaman bulunmaktadır. Bazen karın, bel, basen, uyluk iç kısımları ve diz bölgesinde fazla birikimi görülmektedir. Yağ dokuları plastik cerrahide kontur düzeltmek ve dolgunluk sağlamak amacıyla da kullanılmaktadır. Vücutta yüz, meme, kalça gibi bölgelerde dolgunluk sağlamak için kullanılır.

Steril olarak vakum (liposuction) yardımı ile alınan yağ dokuları özel işlemlerden sonra hastanın istenilen bölgelerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Yağ Dokusu enjeksiyonunun dezavantajı erimesidir. Genellikle %40-50 oranında zamanla erimektedir.

Ameliyat büyük miktarlarda genel anestezi altında yapılmaktadır. Küçük miktarlarda yapılması planlanan yağ enjeksiyonları lokal anestezi ile de yapılabilir. Az da olsa kanam ve enfeksiyon komplikasyonlar görülebilir. Yağ alınan bölgede ağrı ve morarma olabilir.

Yağ dokusu içinde kök hücrelerde sıklıkla bulunmaktadır. Bu nedenle yüz bölgesi uygulamalında ciltte parlaklık ve gençleşme görülecektir.

Kayseri Estetik Cerrahi

Op. Dr. İsmail Aksu

Plastik, Rekonstrüktif ve
Estetik Cerrahi Uzmanı

ÖZGEMİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Muayenehane & İletişim

  • Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv.
    Başyazıcıoğlu apt 105, Melikgazi, KAYSERİ
  • 0352 235 4466
  • 0533 163 8410
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.